کارفرمانیوز - با توجه به نزدیک شدن پایان سال و لزوم توجه کارفرمایان به تسویه حساب های پایان سال،مواردی را به استحضار می رسانیم.قبل از هر نکته ای لازم به ذکر است تسویه حساب های قدیمی شامل این مضمون که : اینجانب .... کلیه حق و حقوق خود را شامل ....... دریافت داشته ام و هیچگونه ادعایی در آینده ندارم چه بصورت عادی و چه محضری از ابتدای سال 97 فاقد ارزش قانونی بوده و قابلیت استناد ندارد.

اصولا کارفرما در سه مقطع با کارگر خود تسویه حساب می کند :
 
پایان ماه ، پایان قرارداد ، پایان سال که دو تسویه آخر به جهت حساسیت و بار مالی بسیار مهمتر از اولی می باشند.
 
تسویه_حساب_کارگر
 
در تسویه پایان ماه باید مبلغ و ردیف پرداختی حقوق و مزایای کارگر کاملا مشخص و سند پرداخت همه آنها موجود باشد و صرف امضای اقرارنامه های منسوخ قبلی به هیچ عنوان مورد قبول محاکم کار نخواهد بود.
 
در تسویه حساب آخر قرارداد هم علاوه بر موارد مطروحه قبلی می بایست در زمینه کلیه حقوق ایجاد شده برای کارگر در طول قرارداد مثل سنوات و ... ،با سند پرداخت تسویه کامل بعمل آید .
 
در خصوص تسویه حساب آخر سال هم می بایستی در خصوص عیدی و پاداش،ذخیره مرخصی و ... تسویه منطبق بر قانون انجام گیرد که اجرای هر یک از این موارد مستلزم دقت و توجه کارفرمایان و استفاده از مشاوره های درست مشاورین روابط کار می باشد.
باز هم تاکید می کنیم اجرای تسویه حساب با حملات گازانبری متفاوت بوده و می بایستی با مهندسی و تحلیل روانشناختی همراه باشد.بسیاری از اختلافات مطروحه در محاکم کار ناشی از عدم توجه به این مسئله بوده و خواهد بود.
 
 
تسویه حساب کارگر کارفرما
 
جهت مشاوره رایگان و دریافت پکیج کامل فرم ها و قراردادهای پرسنلی
از طریق دکمه تماس اقدام نمایید. (پکیج شامل بیست فرم و قرارداد می باشد.)
 
شماره تماس مشاوره
نشر تنها با ذکر منبع مجاز است.
 
 
www.karfarmanews.irکارفرمانیوزپایگاه اطلاع رسانی کارفرمایان

 

 

 

 

 دیدن رزومه گروه مشاوران کارفرمانیوز