‌ ‌ ‌

#هشدار_جدیدر بازدیدهای آخر سال که از چندین شرکت بعمل آمد و در تماس های تلفنی و تلگرامی که کارفرماهای استانهای مختلف با کارشناسان ما برقرار کردند یک اشتباه بیشتر از اشتباهات دیگر به نظر آمد :


#بیمه_نکردن_کارگر_به_درخواست_خودش !


نکته ای که بارها در این کانال بدان اشاره شد این است که هیچ توافقی حتی کتبی و محضری،نمی تواند نافی مسئولیت کارفرما در بیمه کردن کارگر خود موضوع ماده 148 قانون کار باشد حتی اگر کارگر از مجاری دیگر دارای بیمه باشد.

در این بحث سازمان تامین اجتماعی بعنوان مدعی و ذینفع بدون کوچکترین اهمالی در صدد دریافت حقوق خود برآمده و کارفرما را در صورت محکومیت در محاکم کار،از دو تا ده برابر حق بیمه روز محکوم می نماید.

پس اگر کارگرانی بدون بیمه و با سابقه بالا در محل کار خود دارید،آنها را به مثابه بمب ساعتی قلمداد نموده و منتظر انفجار باشید.

توصیه اول و دوم ما بیمه کردن این کارگران و در صورت تفاوت در همکاری مطابق قانون کار،تنظیم و استفاده از قراردادهای مخصوص جهت استناد در مواقع ضروری می باشد.

فراموش نکنید روابط کار از پیچیده ترین روابط حقوقی ست که عدم مشاوره صحیح در این خصوص می تواند ضربات جبران ناپذیری به بدنه کار اقتصادی تان وارد نماید.

سوالات خود را از طریق قسمت تماس با ما مطرح نمایید.
#کارفرمانیوز_پایگاه_اطلاع_رسانی_کارفرمایان