کارفرمانیوز - با توجه به این که در صورت تعطیلی کارگاه تنها کارفرما نیست که ضرر می کند،وزیر صنعت در گفتگویی تاکید کرد که هیچ واحد تولیدی به‌دلیل بدهی بانکی نباید تعطیل شود.

رضا رحمانی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران در اسلامشهر تصریح کرد: سیاست رونق تولید، یک سیاست مهم در وزارتخانه است و حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال را به عنوان یک اولویت مهم در این راستا در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه تعداد واحدهای صنعتی این شهرستان از بسیاری از استان‌ها بیشتر است، افزود: در اسلامشهر حدود 5 هزار واحد صنعتی وجود دارد و باید نگاه ویژه ای با توجه به این تعداد واحد صنعتی و تولیدی به آن داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر مسایل زیست محیطی و منابع طبیعی در ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی، گفت: همزمان با راه اندازی یک شهرک صنعتی باید تصفیه خانه آن نیز راه اندازی شود.

رحمانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص لزوم برنامه ریزی برای پیشبرد امور، بیان کرد: این موضوع را در دستور کار وزارت صمت نیز قرار دادیم.

کارگاه خانوادگی

وی با بیان اینکه دشمن تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی ما را پیش بینی کرده بود، تصریح کرد: امروز بسیاری از واحدهای تولیدی ما علیرغم تحریم های ناجوانمردانه فعال هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه هیچ واحد تولیدی به دلیل بدهی بانکی نباید تعطیل شود، اضافه کرد: این موضوع بر خلاف فرمایشات رهبری در خصوص رونق تولید است و هم صدا شدن با دشمن محسوب می‌شود.

رحمانی با اشاره به برنامه های این وزارتخانه در حوزه صنایع نساجی و پوشاک، گفت: تهران یکی از این قطب ها است و هر کاری لازم باشد برای پیشبرد این برنامه ها انجام شود.

گفتنی است، در این جلسه گزارشی از عملکرد و اقدامات دستگاه‌های مرتبط ارایه شد و فعالان اقتصادی به بیان مهمترین دغدغه ها، مسایل و مشکلات خود پرداختند.منبع : www.ilna.ir


www.karfarmanews.irکارفرمانیوزپایگاه اطلاع رسانی کارفرمایان