وکیل اداره کار کارفرما مشاوره کارفرمانیوز

مشاوره رایگان کارفرمایان وکیل اداره کار تامین اجتماعی تسویه حساب پرسنل قانون کار

وکیل اداره کار کارفرما مشاوره کارفرمانیوز

مشاوره رایگان کارفرمایان وکیل اداره کار تامین اجتماعی تسویه حساب پرسنل قانون کار

وکیل اداره کار کارفرما مشاوره کارفرمانیوز

کارفرمانیوز پایگاه اطلاع رسانی و دانش افزایی کارفرمایان
دانستنی های حوزه روابط کار و تامین اجتماعی مدیران
مازندران وکیل اداره کار در بابل بابلسر ساری قائمشهر آمل

09901055007

دانستنی هایی در باب قانون کار بخش سوم

چهارشنبه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۳۰ ب.ظ


کارفرمانیوز - با توجه به نیاز مبرم برای یادگیری قانون کار، هم برای کارفرما و هم برای کارمند، تصمیم بر این شد تا نکاتی از قوانین کار را به صورت بخش بخش تقدیم شما عزیزان کنیم که قسمت سوم این سلسله پست ها تقدیم شما عزیزان می گردد.

حق ماموریت

با توجه به ماده ۴۶ قانون کار به کارگرانی که به موجب قرارداد به ماموریتهای خارج از محل خدمت اعزام میشوند فوق العاده ماموریت تعلق میگیرد این فوق العاده نباید کمتر از مزد ثابت یا مزد مبنای روزانه کارگران باشد، همچنین کارفرما مکلف است وسیله یا هزینه رفت و برگشت آنها را تامین نماید.
با توجه به تبصره این ماده ماموریت به مورد اطلاق میشود که کارگر برای انجام کار حداقل ۵۰ کیلومتر از محل کارگاه اصلی دور شود و یا ناگزیر باشد حداقل یک شب در محل ماموریت توقف نماید.
در این قانون موضوع پرداخت هزینه های غذا و اقامت و اضافه کاری برای این افراد پیش بینی نگردیده است که باید طبق روال عرف و یا توافق طرفین انجام شود.

 

معاینات پزشکی کارکنان قبل از به کارگماردن آنها

طبق ماده  ۹۰ قانون تامین اجتماعی افراد شاغل در کارگاهها باید قابلیت جسمانی مناسب با کارهای مرجوع داشته باشند به این منظور باید قبل از بکارگماردن آنها ترتیب معاینه پزشکی آنها را بدهند. در صورتی که کارفرما در معاینه پزشکی آنها تعلل کند و پس از استخدام معلوم شود نامبردگان در حین استخدام قابلیت کار را نداشته است و در نتیجه بیمه شده دچار حادثه و یا بیماریش شدت یابد سازمان تامین اجتماعی هزینه های مربوط را از کارفرما طبق ماده ۵۰ این قانون مطالبه و وصول خواهند نمود.منبع : www.persianhesab.com


www.karfarmanews.irکارفرمانیوزپایگاه اطلاع رسانی کارفرمایان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

پایگاه اطلاع رسانی کارفرمایان پایگاه اطلاع رسانی کارفرمایان